Telefon: +420 723 658 012 | Email: oms-rokycany@seznam.cz | Adresa: Plzeňská 399/III, 33701 Rokycany | ČÚ: 842404319/0800 | IČ: 67777651 | Datová schránka: 

O nás

Počet členů: 423
Počet honiteb: 51

Město Rokycany je zasazeno, jako perla, do klenotu překrásné nevelké kotliny obepínané z jihu pohořím Brd a ze severu Džbánskou vrchovinou s pohořím Křivoklátsko-rokycanského pásma. Místní dominanty tvoří tři vysoké vrchy – nejmohutnější Žďár následovaný Kotlem a Čilinou. Celé pásmo vrchů obklopujících kotlinu protékanou řekou Klabavou, je pokryto hlubokými smíšenými a jehličnatými lesy.

Rokycany jsou středem klasických paleontologických nalezišť. Ve skalách pohřbených pod povrchem a obklopujících Rokycanskou kotlinu, se dochovaly fosílie z éry paleozoika, uzavřené v typických útvarech kulovitých a hlízovitých konkrecí znamých jako „rokycanské kuličky“.

Vstup Rokycan do lidské historie je impozantní. Nehledě na nálezy dokumentující osídlení Rokycanské kotliny již v době kamenné, zachovaly se na vrcholu Žďáru dodnes patrné stopy keltského osídlení v podobě valů.

Samotné město se připomíná poprvé jako biskupský dvorec v roce 1110. Městu vévodil biskupský hrad, dnes již neexistující.
Na doby, kdy Rokycany byly biskupským městem upomíná i městský znak s postavou biskupa nad stříbrnou zdí mezi dvěma hranatými věžemi na červeném štítu. Město bylo povýšeno na královské v roce 1584.

Město samo bylo totiž v historii vystaveno několika vše zničujícím požárům.

Rokycany jsou zkrátka městem, jehož návštěvu by si nikdo neměl nechat ujít.